Each year the College hosts an employee recognition dinner to honor our employees who have worked for the College for twenty-five or more years.  Employees are invited to attend the dinner which includes employees who are or have retired from the College in the previous year. Please take a moment to view the photos of this year's dinner and peruse the names of our 25+ year colleagues who have contributed so much over the years.

Members of the 25+ Club

Name

Department
Brian Aldrich Landscape & Grounds
Su Auerbach Office of Communications
Paul Bak Landscape & Grounds
Lee Barstow Advancement Operations
Charri Boykin-East Office of Student Affairs
Dee Brace Philosophy
Nancy Brownfield Financial Aid
Betsy Cannon Smith Chief Advancement Officer
K. Carley Robert Frost Library
Mavis Clarke Dining Services
Trish Connelly Campus Print & Mail Center
William Courtney Electric Shop
Richard Dexter Dining Services
Jonathan Doyle Theater and Dance
Paul Eddy Building Trades
Suzette Farnham Music
Brian Field Custodial Services
Stephen Fuller Custodial Services
David Gay Custodial Services
Susan Geissler Admissions
Kate Gentile Financial Aid
Kathleen Gerrity Robert Frost Library
Kevin Gladu Mechanical
Peter Goodhind Mechanical
Karen Graves American Studies
Michael Hawkins Admissions
Aaron Hayden Design & Construction
Jim Healy Custodial Services
Julie Howland English
Diane Hutton Geology
Stephen Judycki IT Communications Infrastructure
Joe Kaminskas Custodial Services
Don Kells Post Office
Edmund Keyes Music
Cynthia Keyes Custodial Services
William Kieras Custodial Services
Richard Kimball Paint Shop
Mick Koldy Custodial Services
Pam Korenewsky Dean of Faculty
Edward Kosakowski Landscape & Grounds
Sherry LaClaire Robert Frost Library
Theresa Laizer Political Science
David Lauder Mechanical
Gregg Leonard Custodial Services
Paullette Leukhardt Administrative Information Services
Rose LeVay Office of the CFO
Judy Lively Robert Frost Library
John Longley Campus Police
Karl Longto President
Jayne Lovett IT Support Services
Ann Maggs Robert Frost Library
John Manly Office of the CIO
Richard Marcinowski Mechanical
Isabel Margolin Psychology
Robert Martin Custodial Services
Shelly Martin Biology
Billy McBride Physical Education
Gail Mitchell Office of the CFO
Debbie Omasta-Mokrzecki Dining Services
Penny Parsons Controller
Michelle Phillips Coffee House
Dianne Piermattei Board of Trustees
Elaine Reilly Chief Advancement Officer
Maria Rello Department of Sports Medicine
Karen Rice Custodial Services
Nancy Robinson Financial Aid
John Schmitter Paint Shop
Richard Scorpio Art & the History of Art
George Shaheen Custodial Services
Susan Sheridan Robert Frost Library
Bill Slocombe Geology
David Smith Rental Property Department
Kim Steinbeck Garage
Peter Thornton Dining Services
Joanne Thornton Controller
Paul Thornton Landscape & Grounds
Hardy Thrasher Dining Services
William Tobin Mechanical
Judith Todd Advancement Operations
Paul Trumble Robert Frost Library
Frances Tuleja Admissions
Peter Venman Dining Services
Jeffrey Wallace Custodial Services
Greg Wardlaw Catering
Maureen Waskiewicz Controller
Ryan Willey IT Communications Infrastructure
Ronald Wisnieski Custodial Services
Maryann Wood Office of Communications